ויזה זהב פורטוגל

ויזת זהב פורטוגל

איזי נדלן EASY NADLAN
איזי נדלן EASY NADLAN
golden visa Portugal easy nationality
golden visa Portugal easy nationality

פורטוגל מעודדת יזמים להגיע למדינה ולהשקיע על מנת לסייע לכלכלה המקומית לצמוח. המדינה מעוניינת להגביר את היקף ההשקעות הזרות בפורטוגל באמצעות הטבות ותמריצים שונים, בין היתר בעזרת מתן ויזת זהב למשקיעים בנדל"ן במדינה וזכאות לקבלת דרכון פורטוגלי.

כדאי לדעת כי קניית דירה בפורטוגל מאפשרת למשקיע הישראלי למנף את כספו וליהנות מהשקעה בטוחה ברמת סיכון נמוכה. שוק הנדל"ן בפורטוגל מאפשר למשקיעים ליהנות מתשואה גבוהה וקבועה ומאפשרות לממש את הנכס בעוד מספר שנים ברווח נאה ומשתלם. למעשה, השקעות נדל"ן בפורטוגל נחשבות לאטרקטיביות, שכן מדובר באפיק השקעה משתלם בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים כמו מניות, אג"ח, נדל"ן בישראל, חסכונות ארוכי טווח וכיוצא בזה.

עסקת חבילה משתלמת – גם דרכון וגם נדל"ן מניב

רוב הישראלים מעוניינים לקבל דרכון זר, כאשר הדרכון המועדף כיום הוא דרכון אירופאי של אחת ממדינות האיחוד. לדרכון זר יש יתרונות רבים, במיוחד לדרכון אירופאי המאפשר להגר לאחת ממדינות האיחוד האירופי, לגור ולעבוד במדינה ללא בעיה ולקבל תנאים סוציאליים מלאים. כמו כן, הדרכון האירופאי מאפשר ללמוד במיטב המוסדות להשכלה גבוהה באירופה בעלות סמלית או בחינם.  במקרים רבים ישראלים מעוניינים בדרכון אירופאי מסיבות כלכליות מובהקות, בעיקר כיום כאשר ישנן מגוון אפשרויות משתלמות ואטרקטיביות בתחום הנדל"ן במדינות האיחוד האירופי, ביניהן נמצאת גם פורטוגל.

לכן, אין זה פלא כי לאחר שינוי חוק האזרחות הפורטוגלית רבים מתושבי ישראל בוחנים את האפשרות להגיש בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי. זהו דרכון אירופאי לכל דבר המקנה להם יתרונות רבים, לרבות אפשרות להשקיע בנדל"ן בפורטוגל עצמה ובשאר מדינות האיחוד, כאשר אזרחות פורטוגלית מאפשרת לקחת משכנתא מאחד הבנקים בפורטוגל, לכן אין צורך לגייס הון אישי גבוה מהבית.

ראוי לציין כי כדי לקבל דרכון פורטוגלי ניתן לבחור באחת משתי דרכים עיקריות:

 • הגשת בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית על פי חוק האזרחות החדש המאפשר לצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות מהמדינה.
 • השקעה נדלן פורטוגל- אפשרות זו מיועדת למשקיעים המעוניינים להשיג ויזת זהב תמורת השקעה בסכום של לפחות 350 אלף אירו בנדל"ן לשיפוץ או באמצעות רכישת נכס מקרקעין בשווי של לפחות 500 אלף אירו.

האפשרות להשיג דרכון פורטוגלי וליהנות מהשקעה משתלמת בנדל"ן במדינה קוסמת לרבים. כדאי לדעת כי פורטוגל היא בין המדינות היחידות ביבשת אירופה המציעה אפשרות לקבל ויזת זהב המאפשרת לקבל אזרחות מלאה במסלול מקוצר ומהיר, כאשר המשקיע נדרש לעמוד בכמה תנאים, יחסית זניחים, ביניהם שהייה של לפחות 7 ימים בשנה הראשונה להגשת הבקשה, 14 יום בשנה לאחר מכן ו-14 יום נוספים לאחר שנתיים. בנוסף, ניתן להרחיב את הבקשה כדי לקבל אזרחות פורטוגלית גם לשאר בני המשפחה, וזאת ללא צורך בהשקעה גדולה יותר.

מה זה ויזת זהב פורטוגל?

השקעה נדל"ן פורטוגל
השקעה נדל"ן פורטוגל

לאחר השינוי בחוק האזרחות הפורטוגלית ניתן לנסות לקבל אזרחות מהמדינה באמצעות הגשה בקשה מסודרת. מדובר בהליך ארוך הכרוך בביורוקרטיה מורכבת ולכן אופציה זו אינה מתאימה לכל אדם. מעבר לכך, לא לכל אדם יש קשר דם למגורשי ספרד ופורטוגל, ולא כל אחד יכול להוכיח את הקשר שלו למגורשים ולמסורת של יהדות פורטוגל. לכן, כדאי להכיר את האפשרות לקבל ויזת זהב מפורטוגל לא רק בזכות ההורים והקשר המשפחתי למגורשים מסוף המאה ה-15, אלא באמצעות השקעות במדינה. חשוב להדגיש כי יש מגוון מסלולים לקבלת ויזת זהב מפורטוגל, לא רק באמצעות השקעות נדל"ן, אפשר לקבל את הוויזה הנכספת גם בדרכים הבאות:

 • העברת הון והשקעה בפעילויות מחקר ופיתוח של מוסדות מחקר מדעיים (פרטיים או ציבוריים) במדינת פורטוגל, בשווי של לפחות 350 אלף אירו.
 • העברת הון לפורטוגל בשווי של 1 מיליון אירו או למעלה מכך.
 • השקעה מקומית בפורטוגל המסייעת ליצור לפחות 10 מקומות עבודה חדשים.
 • העברת הון לרכישת מניות בקרנות הון סיכון או בקרנות השקעה בשווי של לפחות 500 אלף אירו, יש לעמוד בתנאים הנקבעים מראש.

כאמור, ניתן לקבל את הוויזה גם באמצעות השקעות נדל"ן בפורטוגל, בין היתר בדרכים הבאות:

 • רכישת נדל"ן ונכס מקרקעין בשווי של לפחות חצי מיליון אירו (500 אלף אירו).
 • רכישת נכס לשיפוץ, לדוגמה בניין מגורים באחת הערים או באחד היישובים בפורטוגל, כל עוד גילו של נכס המקרקעין מעל 30 שנה, באופציה זו יש להשקיע לפחות 350 אלף אירו, כאשר ניתן לרכוש נדל"ן בשווי 200 אלף אירו ולהשקיע עוד 150 אלף אירו בשיפוץ הנכס, במידה והנכס נמצא באזורי התחדשות עירוניים כפי שנקבע על ידי הממשלה המקומית.

כאמור, ישנם מספר מסלולים כדי לקבל את ויזת הזהב מפורטוגל, אך מסלול ההשקעה בנדל"ן נחשב לאטרקטיבי במיוחד לישראלים וכמובן למשקיעים מרחבי העולם. מסלול ההשקעה בנדל"ן לקבלת הוויזה מהמדינה קוסם לרבים מאחר וזו השקעה ברמת סיכון נמוכה, לנוכח העובדה כי ניתן לכסות את העלות הנדרשת לקבלת הדרכון הפורטוגלי באמצעות השקעות בנדל"ן. למעשה, ניתן למנף את ההון האישי וליהנות מנדל"ן מניב בפורטוגל, מהכנסה קבועה ומשתלמת ומאפשרות לממש את נכס המקרקעין בהמשך הדרך כדי לקצור רווח נאה ומשתלם.

תנאים ומסמכים חשובים לקבלת ויזת זהב פורטוגל

המחוקק הפורטוגלי קבע מספר תנאים הנדרשים לקבלת ויזת זהב, הוא גם מציין איזה מסמכים יש להגיש ולהציג כדי לקבל את הוויזה המיוחדת:

 • מסמך הצהרת בריאות תקינה.
 • אישור ממשטרת ישראל על אי רישום פלילי.
 • למבקש הבקשה אין צו הגבלת כניסה לפורטוגל.
 • אישור על פתיחת וניהול חשבון בנק בפורטוגל.
 • הצהרה חוקית על אחזקת נכס מקרקעין בפורטוגל לפחות לתקופה של חמש שנים.
 • אישור על מספר רישום ברשויות המס בפורטוגל.
 • אישור מרשויות המס בפורטוגל על אי חבות מס.

כדי להתחיל את התהליך לקבלת הוויזה הייחודית יש לדאוג למסמכים הנדרשים כגון אי רישום פלילי, ונדרשת השקעה של לפחות 350 אלף אירו בנכס מקרקעין, בהתאם לתנאים שנקבעו. מומלץ להגיש את הבקשה ולעבור את ההליך לקבלת הוויזה על ידי ליווי מקצועי וצמוד של חברה המתמחה בנושא, החברה מלווה את לקוחותיה לאורך כל ההליך, מעניקה ייעוץ משפטי חשוב ומסייעת להגיש את הטפסים הנדרשים לאחר תרגום מקצועי על ידי מתרגם מושבע המוסמך על ידי הרשויות המקומיות בפורטוגל.

ויזה זהב פורטוגל
ויזה זהב פורטוגל

מהם היתרונות לקבלת ויזת זהב פורטוגל?

פורטוגל היא בין המדינות היחידות באירופה ובעולם כולו אשר מאפשרת למשקיעים לקבל דרכון מהמדינה לאחר השקעה בנדל"ן או השקעה אחרת כפי שציינו למעלה.

ויזת זהב ממדינת פורטוגל מיועדת למשקיעים שאינם אירופאים, זהו מסלול מהיר ואטרקטיבי לקבלת אישור תושבות. האישור מאפשר למשקיע לקבל בהמשך הדרך אזרחות פורטוגלית מלאה, ולאחר קבלת האזרחות ניתן להוציא גם דרכון פורטוגלי, כלומר דרכון אירופאי לכל דבר. מסלול זה מקנה יתרונות רבים, הוא גם נחשב לאטרקטיבי בהשוואה למסלולים דומים שמדינות אחרות באירופה וברחבי העולם מציעות.

בין היתרונות לקבלת ויזת זהב מפורטוגל ניתן למנות את הנושאים הבאים:

 • השקעה יחסית נמוכה, ניתן לבחור במסלול השקעות בנדל"ן בסכום של 350 אלף אירו בלבד, פחות ממחיר דירה בת 3 חדרים באזור המרכז בישראל.
 • דרישות שהייה נוחות וגמישות, בשנה הראשונה לאחר רכישת נכס מקרקעין יש לשהות במדינה 7 ימים, ובשנתיים לאחר מכן נדרשת שהייה בפורטוגל לתקופה של 14 יום בלבד.
 • ניתן להרחיב את הוויזה גם לשאר בני המשפחה ללא צורך בהשקעה נוספת בנדל"ן או באפיק השקעות אחר.
 • אפשר לקבל אישור תושבות קבע בפורטוגל לאחר תקופה של 5 שנים ולאחר 6 שנים ניתן לקבל אזרחות מהמדינה. עם קבלת האזרחות הפורטוגלית ניתן להגיש בקשה לקבלת דרכון מהמדינה. זהו דרכון אירופאי לכל דבר המקנה יתרונות רבים וחשובים, לרבות לימודים בחינם או בעלות סמלית במוסדות אקדמיים ועוד.
 • גישה מלאה לבעלי הוויזה לכל השירותים הציבוריים, לרבות מערכת החינוך והבריאות.
 • מסלול גמיש ומהיר יחסית ללא צורך במסמכים רבים.
 • תשלום מס רק במדינה בה נחשבים כתושבי קבע.

השקעות נדל"ן בפורטוגל

בשנים האחרונות ניתן למצוא ישראלים רבים שהחלו להשקיע בנדל"ן מעבר לים, בעיקר ביעדים הנחשבים לאטרקטיביים כמו ברלין ובערים שונות בארצות הברית. לכן, כדאי לדעת כי ישנן הזדמנויות קורצות להשקעה משתלמת בנדל"ן גם בפורטוגל, למשל בעיר פורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, בעיר בראגה הנחשבת ליעד תיירותי פופולרי ולאחת הערים העתיקות והיפות ביותר במדינה ועוד. גם בליסבון יש אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב, הן בנכסי מקרקעין למגורים והן בנכסי נדל"ן מסחרי, ויש עוד אפשרויות אטרקטיביות בערים נוספות.

כדאי לדעת כי פורטו היא יעד תיירותי מוביל בפורטוגל, שכן באזור זה מייצרים את יין הפורט הידוע, העיר העתיקה בפורטו הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, ומיליוני תיירים מבקרים בעיר מדי שנה. לכן, השקעה בנדל"ן בפורטו נחשבת לכדאית ולבעלת סיכון נמוך יחסית. ניתן לרכוש ולהשקיע בנכסי נדל"ן שגילם מעל 30 שנה ברובע העתיק או בשכונות אחרות שהוכרזו כאזור התחדשות עירונית. מחירי הנדל"ן בפורטו נמוכים יחסית, במיוחד בהשוואה למחירי הנדל"ן בליסבון הבירה, לכן גם משקיעים בעלי הון יחסית נמוך יכולים למצוא נכס מקרקעין במחיר אטרקטיבי, לשפץ את הנכס ולהשכירו.

כך לדוגמה, ניתן לרכוש בניין מגורים יחסית ישן שגילו מעל 30 שנה תמורת כ-200 אלף אירו, להשקיע בשיפוץ הנכס סכום של לפחות 150 אלף אירו, ולאחר השיפוץ ניתן להשכיר את הדירות וליהנות מהכנסה קבועה ומתשואה גבוהה. חשוב לדעת כי התשואה שניתן לקבל באמצעות השקעות נדל"ן בפורטוגל גבוהה בהרבה מהתשואה שניתן כיום לקבל באמצעות השקעה בנכסי מקרקעין בישראל. למעשה, אפשר לחפש דירה להשקעה בפורטוגל במחיר של 200-350 אלך אירו, להשקיע בשיפוץ הנכס ולהשכירו באמצעות תיווך. יש משקיעים הרוכשים דירה להשקעה בפורטוגל ומשכירים את הנכס באמצעות אתרים שונים כמו AirBNB ואתרים אחרים, כך למעשה  נחשבים לתושב ישראלי וניתן לקבל החזרי מס בגין ההכנסות מהנדל"ן בפורטוגל.

מידע חשוב למשקיעים

ההליך לקבלת ויזת זהב מפורטוגל אורך כשלושה חודשים בלבד, זהו תהליך פשוט, מהיר ואטרקטיבי לכל מי שמעוניין להשקיע את כספו בתבונה וליהנות מתשואה גבוהה וקבועה. קבלת ויזת זהב פורטוגל מאפשר כניסה חופשית ומעבר מהיר בין מדינות האיחוד, היא גם מאפשרת לעבוד בפורטוגל ובשאר מדינות האיחוד. את הוויזה מקבלים בשלב הראשון לשנה, לאחר מכן היא מתחדשת לתקופה של שנתיים, אחרי 6 שנים ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית.

לכן, קניית דירה בפורטוגל נחשבת כיום לאטרקטיבית במיוחד, יש מגוון הזדמנויות ושפע נכסי מקרקעין במחירים אטרקטיביים בערים המרכזיות וביישובים נוספים. מומלץ לעבור את ההליך בעזרת חברה מקצועית המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי.

חשוב לציין כי בעת קניית דירה פורטוגל יש לשים לב להוצאות נלוות כמו מס רישום בטאבו, מס רכישה, מס שנתי, תשלום לנוטריון ולעורכי דין וכדומה. ניתן להימנע מחלק מהמסים בהתאם למיקום ועלות הנכס מאחר וישנם אזורי עדיפות ומדרגות מס רכישה.

ויזה זהב פורטוגל, לאחרונה קבוצת איזי השיקה את המותג החדש שלה איזי נדלן , תוכלו להתחבר ולגלות עוד אודות הנדלן בפורטוגל בלחיצה על התמונה מטה:

איזי נדלן EASY NADLAN
איזי נדלן EASY NADLAN
דרכון פורטוגלי
דרכון פורטוגלי
המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
אירוויזיון 2018 ליסבון

ליסבון על המפה, תחרות האירוויזיון השנה תהיה בלסיבון , 2018 אנחנו מוכנים! האירוויזיון השנה מגיע להפקה מספר 63. האירווויזיון מאורגן מדיי שנה כל פעם במידה

קרא עוד »
דילוג לתוכן