ויזת זהב ספרד

ויזת זהב ספרד

דרכון ספרדי למשקיעים
דרכון ספרדי למשקיעים

מחפש אפיק השקעה חדש ומלהיב בשוק הנדל"ן? האם ידעת כי ספרד מעודדת משקיעים לבוא ולהשקיע בנכסי מקרקעין במדינה? האם שמעת על האפשרות של ויזת זהב בספרד באמצעות השקעות נדל"ן במדינה החל מ-500 אלף אירו שמעניקה עבורך יתרונות רבים ואופציה לקבל תושבות קבע ואזרחות ספרדית? ובכן, אם גם אתה מחפש אפיק השקעה סולידי ברמת סיכון נמוכה כדאי לך לבחון לעומק את האפשרות של קניית דירה בספרד, או נכס מקרקעין אחר, כך תוכל ליהנות מנדל"ן מניב, מהשקעה משתלמת ואטרקטיבית ומאפשרות לקבל דרכון ספרדי המהווה כרטיס כניסה ישיר לאיחוד האירופי.

אזרחות ספרדית תמורת השקעה בנכס מקרקעין במדינה

בשנים האחרונות משקיעים רבים מישראל מחפשים אפיקי השקעה חדשים ואיכותיים יותר. יש לכך סיבות שונות ומגוונות כגון תשואה נמוכה למשקיעי נדל"ן בישראל, מחירי נדל"ן גבוהים בארץ, ריבית נמוכה, בורסה תנודתית ועוד. לכן, אין זה פלא כי משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנדל"ן מעבר לים, למשל ברלין, לאס וגאס וכיוצא בזה. רבים מהמשקיעים אינם מודעים לאפשרויות ההשקעה הקיימות בשוק הנדל"ן הספרדי, לכן כדאי להכיר את מסלול ויזת זהב ספרד, כלומר השקעה בנכסי מקרקעין במדינה תמורת האפשרות לקבל מעמד של תושב קבע לאחר מספר שנים ואזרחות ספרדית לכל החיים, ללא צורך בשהייה ובמגורים קבועים במדינה.

דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי?

ממשלת ספרד מעוניינת לחזק את הכלכלה המקומית, ליצור מקומות תעסוקה חדשים ולעודד יזמים להשקיע כסף במדינה. לכן, הממשלה הספרדית החליטה על שורת תמריצים במטרה לעודד משקיעים מחו"ל להגיע למדינה ולהשקיע בנדל"ן בשוק המקומי.

כדאי לדעת כי שוק הנדל"ן בספרד נפגע קשות בעקבות המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, שכן מחירי הנדל"ן במדינה צנחו באופן חד ובשיעור גבוה. למעשה בין השנים 2008 ועד 2014, שוק הנדל"ן בספרד לא הצליח להתאושש, הדבר הוביל לפגיעה משמעותית בכלכלה של המדינה, לפגיעה ביציבות הבנקים המקומיים, לאיבוד משרות ולנזקים נוספים. כתוצאה מהשלכות והשפעות המשבר הכלכלי בשנת 2008, החליט המחוקק הספרדי לעודד משקיעי חוץ להשקיע בנדל"ן בספרד. האמצעי עליו הוחלט לשם כך היה באמצעות הענקת ויזת זהב למשקיעים זרים.

בחודש ספטמבר 2013 הפרלמנט אישר את הצעת החוק לעידוד משקיעים זרים, שאינם חברים במדינות האיחוד האירופי, להשקיע בנדל"ן במדינה. בעקבות החוק החדש החלו משקיעים זרים לגלות עניין בנדל"ן המקומי וכסף זר נכנס לקופת המדינה ולכלכלה המקומית. לאחר כשנה מאז הנהגת ויזת זהב לספרד החל שוק הנדל"ן המקומי להתעורר ולצמוח מחדש, מחירי הדירות ונכסי המקרקעין שבו לעלות באופן הדרגתי, ובשנים 2015- 2017 החלו יותר משקיעים זרים להגיע ולחפש הזדמנויות משתלמות בשוק הנדל"ן בספרד.

במקביל להתעניינות ההולכת וגוברת מצד משקיעים זרים, הכלכלה המקומית החלה להתייצב ולהפגין סימני התאוששות, אחוזי האבטלה הלכו ופחתו עם הזמן, התמ"ג הלאומי צמח מחדש וגם התמ"ג לנפש צמח מחדש לאחר מספר שנים בהן הוא קטן. כדאי לדעת כי התאוששות הכלכלה בספרד יחד עם התאוששות שוק הנדל"ן המקומי גרמו למשקיעים זרים להשקיע יותר כסף. אמנם, בתחילת הדרך משקיעים זרים כמעט ולא השקיעו בנכסי מקרקעין בספרד בגלל הביורוקרטיה המסואבת והמתישה, לכן הוחלט בשנת 2015 לבצע שינויים בחוק על מנת לעודד משקיעים זרים להגיע למדינה, וההליך האדמיניסטרטיבי לטיפול במשקיעים הזרים הפך לנגיש, נוח וקל יותר.

ויזת זהב ספרד – כל מה שצריך לדעת

ויזה זהב ספרד
ויזה זהב ספרד

 

בשנת 2013 החליט הפרלמנט הספרדי להעניק תושבות קבע למשקיעים זרים שירכשו דירה להשקעה בספרד או ישקיעו בנכסי מקרקעין אחרים. בחוק המקורי נקבע כי גם משקיעים זרים שיעבירו כסף וישקיעו באגרות חוב בסכום של לפחות 2 מיליון אירו או ירכשו מניות בסכום של לפחות 1 מיליון אירו, יוכלו לקבל תושבות קבע. גם משקיע זר שרכש דירה בספרד בסכום מעל 500 אלף אירו נכלל בהטבה לקבלת תשבות קבע במדינה. רוב המשקיעים הזרים בתחילת הדרך הגיעו מסין, רוסיה וממדינות שונות באמריקה הלטינית. בתחילת הדרך כמעט ולא הגיעו משקיעים זרים, לכן הוחלט להרחיב את החוק ולשפר את ההטבות למשקיעים הזרים, ומעבר לקבלת מעמד של תושב קבע למשקיע, הוחלט כי המשקיע יקבל גם ויזה המאפשרת לו לעבוד במדינה, כלומר לקבל אשרת עבודה חוקית וליהנות מתנאים סוציאליים מלאים בדיוק כמו אזרחי ספרד.

 

ראוי לציין כי בחוק המקורי לקבלת ויזת זהב מספרד נקבע כי גם ילדיו ובני משפחתו של המשקיע הזר יוכלו להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב ספרדי, שכן קבלת המעמד מאפשרת גם לעבוד במדינה ללא בעיות עם רשויות ההגירה. בהתחלה נאלצו המשקיעים הזרים להגיש את כל המסמכים הנדרשים לרשויות המדינה על פי חוק תוך 60 יום בלבד כדי לקבל מעמד תושב ספרדי. הזמן הקצר היקשה על המשקיעים הזרים לקבל את המעמד של תושב ספרדי בגלל הביורוקרטיה במדינה, לכן הוחלט להאריך את תקופת ההגשה של המסמכים השונים לפרק זמן של שנה, לאחר השלמת עסקת הנדל"ן.

יודגש כי ההשקעה המינימלית הנדרשת בנכס מקרקעין בספרד היא 500 אלף אירו לפחות. את ההשקעה בנכס המקרקעין יש לבצע לפני הגשת הבקשה לקבלת מעמד תושב ספרדי. יש מגוון מסלולי השקעה אפשריים, כאשר המחוקק הספרדי אינו מחייב זמן שהייה מינימלי במדינה כדי לקבל את הוויזה או לחדש אותה. הטבה זו משתלמת למשקיע מאחר והוא אינו חייב לגור במדינה במשך תקופה מסוימת על מנת להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב קבע ספרדי.

כאמור, קבלת ויזת זהב ספרד כוללת גם אישור עבודה, כאשר המשקיע יכול לבקש את אישור העבודה עבור נציגיו בספרד, אך יש להוכיח לשלטונות המקומיים את הצורך במתן אשרת עבודה לנציגו של המשקיע. בהתאם לחוק הספרדי יכולים גם ילדיו והוריו של המשקיע להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב קבע במדינה. זהו יתרון חשוב עבור המשקיע ובני משפחתו, לכן ספרד מצליחה לעודד את המשקיעים הזרים לרכוש ולנהל נדל"ן במדינה תמורה לאשרת העבודה ומעמד התושבות. כאמור, לאחר ההשקעה בנדל"ן ניתן לקבל תושבות קבע בספרד ולאחר כשנה נוספת ניתן להגיש בקשה במסלול מקוצר לקבלת אזרחות ספרדית.

אזרחות ספרדית מאפשרת למשקיע ולבני משפחתו (קטינים עד גיל 18 ובת זוג) לקבל דרכון ספרדי, זהו דרכון אירופאי לכל עניין ודבר אשר מקנה יתרונות רבים וחשובים כגון:

 • מעבר חופשי ומהיר בין גבולות מדינות האיחוד- אין צורך להמתין בתור הארוך בשדות התעופה במדינות האיחוד האירופי במסלול הרגיל לביקורת דרכונים אלא רק להציג את הדרכון.
 • אפשרות ללמוד בחינם או בעלות נמוכה במיטב מוסדות האקדמיה וההשכלה הגבוהה בספרד, בפורטוגל ובשאר מדינות האיחוד האירופי.
 • אפשרות לקחת משכנתא בבנק מקומי כדי להשקיע בנדל"ן.
 • טשטוש הזהות הישראלית על מנת לקיים קשרי מסחר עם עסקים במדינות ללא קשר עם ישראל.
 • הטבות מס בפתיחת עסק חדש בספרד.
 • תנאי סוציאליים מלאים בעבודה.
 • אפשרות לעבוד בספרד ובשאר מדינות האיחוד האירופי.
 • אפשרות לחיות בספרד ללא הגבלה.

האם כדאי להשקיע בנכס מקרקעין בספרד?

רכישת דירה בספרד
רכישת דירה בספרד

 

היתרונות של ויזת זהב ממדינת ספרד ברורים לכן אין זה פלא כי משקיעים זרים מכל העולם בוחרים במסלול אטרקטיבי זה, ביניהם גם משקיעים ישראלים. שוק הנדל"ן בספרד יודע עליות וירידות, כאשר בשנים האחרונות השוק התעורר חזרה לחיים, מחירי הנדל"ן בערים הראשיות כמו מדריד, ברצלונה וכדומה ממשיכים לטפס מעלה, ויש הזדמנויות כלכליות קורצות עבור משקיע הנדל"ן.

חשוב לזכור כי בעוד התשואה למשקיעי הנדל"ן בישראל הפכה כמעט לזניחה, (לכן משקיעים רבים הדירו את רגליהם ואת כספם משוק הנדל"ן המקומי) בספרד ניתן למצוא השקעות בעלות פוטנציאל רווח גבוה וליהנות גם מתשואה גבוהה בהשוואה לתשואה שניתן לקבל באפיקי השקעה אחרים. עבור המשקיע הישראלי זו הזדמנות מצוינת למנף את כספו, כך לדוגמא הוא יכול להחליט על קניית דירה להשקעה בספרד במיקום יוקרתי ומרכזי בו יש ביקוש גדול לדירות להשכרה. עם זאת, חשוב לזכור כי יש להשקיע לפחות 500 אלף אירו, לכן משקיעים רבים מחפשים נכסי מקרקעין בשווי זה, למשל רכישת בניין מגורים במיקום אטרקטיבי ומבוקש, כאשר לאחר שיפוץ הנכס ניתן להשכיר את הדירות באמצעות משרד תיווך, באופן עצמי, על ידי נציג מטעם המשקיע המנהל את הנכס או בעזרת אתרים ייעודיים, בין היתר Airbnb.

שוק הנדל"ן בספרד מתעורר, ישנה מגמת התאוששות בשוק מאז פרוץ המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, ולאור ירידת מחירי הנדל"ן בעקבות המשבר הכלכלי, יש הזדמנויות רבות במדינה. רכישת נדל"ן במדינה זרה מחייבת זהירות וייעוץ, לכן מומלץ ללמוד את הנושא לעומק וכדאי להיעזר בחברות מקצועיות המתמחות בנושא. כמו כן, חשוב לפנות לחברה המתמחה בהגשת בקשות לקבלת ויזת זהב ואזרחות ספרדית, כך ניתן לקצר תהליכים, ליהנות מייעוץ משפטי, מאיסוף מסמכים ותרגומם על ידי מתרגם מושבע המאושר על ידי הרשויות בספרד ועוד.

נקודות חשובות למי שמעוניין להשקיע בנדל"ן בספרד

דירה להשקעה ספרד
דירה להשקעה ספרד

ויזת זהב ספרד מעוגנת בחוק הספרדי, זהו מסלול מקוצר להגשת בקשה למעמד תושב קבע במדינה תמורת רכישת נכס מקרקעין בספרד. החוק אושר לפני מספר שנים על ידי שני בתי הפרלמנט בספרד ופורסם ברשומות השונות. בעקבות החוק נוצרה הזדמנות פז למשקיעים זרים שאינם ממדינות האיחוד האירופי, ותמורת השקעה של 500 אלף אירו בלבד ניתן לקבל תושבות קבע ולאחר מכן לקבל אזרחות מלאה מספרד, למשקיע ולבני משפחתו.

חשוב לשים לב לנקודות הבאות:

 • מינימום השקעה בסך של 500,000 אירו.
 • מגוון אפשרויות השקעה בנכסי מקרקעין בספרד.
 • אין דרישת מינימום שהייה במדינה לעומת מדינות אחרות המחייבות זמן שהייה מסוים, קצר או ארוך.
 • הגשת הבקשה לוויזת זהב אורכת כ-20 יום בלבד.
 • יש להשקיע בנדל"ן בספרד לפני הגשת הבקשה.
 • קבלת ויזת זהב היא ודאית ברוב המקרים, למעט בעלי רישום פלילי, לכן כדאי להוציא אישור במשטרה עוד לפני ההשקעה והגשת הבקשה לקבלת הוויזה ומעמד תושבות קבע.
 • הוויזה מאפשרת למשקיע לבקר ולעבור בכל מדינות האיחוד האירופי ללא כל הפרעה או הגבלה.
 • קבלת ויזת זהב כוללת גם אישור עבודה.
 • יש להוכיח נסיעה לספרד לפחות פעם אחת בתקופה הראשונה של 3 שנים לאחר ההשקעה, ופעם נוספת ב-3 השנים לאחר מכן.
 • חשוב לברר עלויות נלוות להגשת הבקשה לוויזת הזהב, למעמד תושבות קבע, לאזרחות ספרדית ולדרכון הספרדי.
 • יש להיערך כספית לעלויות הנלוות הכרוכות בקניית דירה און נכס מקרקעין אחר בספרד, לרבות מס רכישה, אגרות שונות, מס בולים, עורך דין, נוטריון, תרגום מסמכים ועוד.

כאשר מחפשים דירה להשקעה בספרד או מעוניינים לקנות דירה במיקום מרכזי במדריד, ברצלונה או בעיר מרכזית אחרת, כדאי ללמוד את שוק הנדל"ן המקומי לפי אזורים וביקושים. ישנם מיקומים אטרקטיביים בהם קיים ביקוש אדיר מצד שוכרים מהימנים, לכן כדאי לקבל החלטה נכונה מי ינהל את הנדל"ן עבור המשקיע, לבד, בעזרת אנשי מקצוע מישראל, בעזרת סוכנים מקומיים או על ידי בני המשפחה.

לבדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי – לחצו כאן

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
משכנתא לנדל"ן בפורטוגל

קונים דירה בפורטוגל? תכננו נכון את המשכנתא וחסכו כסף   המאפיין הבולט של המאה ה-21 הוא הניידות.  העולם הוא כפר גלובלי שמציע לנו הזדמנויות רבות

קרא עוד »
אזרחות פורטוגלית חובות

אזרחות פורטוגלית חובות, אנו מדברים ברוב הכתבות לגבי כל הזכויות של אזרחות פורטוגלית אבל מה עם החובות? אז מהן החובות האפשריות למחזיקי אזרחויות באשר הם?

קרא עוד »
דילוג לתוכן