סוגים של הטבות בכרטיסי אשראי

מתכננים טיול לפורטוגל, רגילים לשלם באשראי? תבחרו נכון למקסם את ההטבות שמגיעות לכם דרך האשראי.

כרטיסי אשראי הם כבר מזמן לא רק אמצעי תשלום. כיום, כדי לבחור את הכרטיס שהכי מתאים לכם, אתם צריכים להחליט על פי ההטבות והתגמולים.

מעבר לתוכנית ההטבה הבסיסית, אליה אתם זכאים להצטרף בכל מקרה, החברות מציעות כרטיסים שמחלקים נקודות אשראי משלושה סוגים: החזר כספי, נקודות רגילות ונקודות טיסה. האופן בו כל אחד מהם פועל חופף, אבל חשוב שתכירו את ההבדלים הקטנים, על מנת שתוכלו לבחור הכי נכון עבורכם.

כסף בחזרה

כרטיסי אשראי להחזר כספי הם מאוד פופולריים, הרבה בזכות הדרך הקלה שהם מציעים לקבלת התגמולים. העיקרון פשוט: אחוז מסוים מסכום הרכישות שלכם בכרטיס, חוזר אליכם בתור כסף אמיתי, בו ניתן להשתמש.

בחלק מהכרטיסים, כל הרכישות נחשבות. באחרים, רק רכישות בבתי עסק מסוימים או בקטגוריות תשלומים ספציפיות. באופן דומה, גם את הכסף שמקבלים בחזרה – יש כרטיסים שמאפשרים לנצל ללא הגבלה, ובחלקם אפשר לשלם רק במקומות מסוימים.

עוד הבדל שניתן למצוא: האחוז עשוי להיות תעריף קבוע או שאתם יכולים לקבל תגמולים מדורגים (כרגע, נפוץ בעיקר בחו"ל ופחות בישראל). תבחרו כרטיס המציע לפחות 1.5 אחוז מזומן בחזרה על רכישות.

כרטיסי תגמולים מדורגים יכולים להיות משתלמים יותר, אך בדרך כלל, אחוז ההחזר משתנה בהתאם לקטגוריית ההוצאות. זה אומר שקצת קשה יותר להוציא מכרטיסים כאלה את המקסימום, אבל אם פועלים ביעילות מרוויחים בגדול.

בכל מקרה, את ההחזר מקבלים בדרך כלל על גבי כרטיס מתנה נטען. בחלק מהמקרים, הכסף שנצבר בכרטיס שווה אפילו יותר, מכיוון שבעת שימוש בו (לפחות ברשתות מסוימות) מקבלים הנחה.

כרטיסי נקודות רגילים

במקום החזר כספי, חלק מהכרטיסים מחלקים נקודות. שוב, גם הנקודות שמקבלים תלויה בכמות ובגובה הרכישות בכרטיס האשראי, ויחס ההמרה משתנה בין החברות. כרטיסים אלה יכולים להיות מאוד משתלמים, אך שימו לב שלרוב הם מגיעים עם דמי כרטיס גבוהים (אם כי, חלקם מציעים פטור בשנה הראשונה).

ערכי הנקודות משתנים מכרטיס לכרטיס. חלקם מציעים מספר קבוע של נקודות עבור כל רכישה, אחרים משנים קטגוריות הוצאות בכל חודש או רבעון, ומספקים יותר נקודות תמורת שקל שמוציאים בקטגוריות מסוימות.

חשוב לבחור כרטיסים כאלה בהתאם לייחוד שלהם, ולהזמין את זה שמעניק הכי הרבה נקודות על הדברים שאתם רוכשים בתדירות הכי גבוהה.

יתרונות: הנקודות בדרך כלל בתוקף לזמן רב, בהזמנת הכרטיסים סביר להניח שתקבלו מתנת הצטרפות כלשהי.

כרטיסי נקודות טיסה

אלה כרטיסים שמחלקים נקודות באופן דומה מאוד, אבל הוא מיועד אך ורק לאנשים שטסים לעיתים יחסית קרובות. הנקודות שמקבלים יכולות לשמש להזמנת טיסות, ולעיתים גם לתשלום על הוצאות נלוות כמו מלונות, השכרת רכב, מסעדות ועוד.

שימו לב: נקודות אשראי לטיסה עשויות להיות תקפות רק לחברות תעופה מסוימות, לבריתות תעופה או לכלל החברות.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
אירוויזיון 2018 ליסבון

ליסבון על המפה, תחרות האירוויזיון השנה תהיה בלסיבון , 2018 אנחנו מוכנים! האירוויזיון השנה מגיע להפקה מספר 63. האירווויזיון מאורגן מדיי שנה כל פעם במידה

קרא עוד »
דרכון פורטוגלי מי קיבל

  דרכון פורטוגלי מי קיבל ומי יכול לקבל? האם תמיד חלמתם לגור ולעבוד באחת ממדינות האיחוד האירופי? מעוניינים ללמוד במוסדות האקדמיה המובילים באירופה? רוצים להשקיע

קרא עוד »
דילוג לתוכן