עבודה באוסטרליה? כדאי שתעבדו על דרכון אירופאי

אשרת עבודה וחופשה לישראלים

מזה יותר משנתיים, מאז תחילת 2016, קיים בין ישראל לאוסטרליה הסכם אשרות עבודה וחופשה, לפיו עד 500 צעירים ישראלים בשנה, יכולים לעבוד באוסטרליה במסגרת טיול.

באופן זה, חלק מהצעירים שבוחרים לטייל באוסטרליה, אינם חייבים לחסוך מראש את הסכומים הדרושים למימון הטיול והמחייה במהלכו.

הם יכולים אפוא, לאחר הגשת בקשה ואישורה, לממן את ההוצאות, בחלקן, דרך תעסוקה חוקית תוך כדי השהייה באוסטרליה.

מדובר בהחלט בבשורה ובשיתוף פעולה היסטורי וחיובי בין ישראל לאוסטרליה, שמיטיב עם המטיילים הישראלים, אולם לעניין יש מגבלות רבות: ראשית, הסכם אשרות העבודה והחופשה, תקף רק לגבי צעירים בגילאי 18 עד 30.

מטיילים שגילם איננו בטווח, לא יהנו ממנו. שנית, האשרה תקפה רק למשך שנה מיום הכניסה לאוסטרליה, וביום זה מתחיל חישוב קיצה לאחור, גם אם המטייל עזב במהלך השנה את המדינה או לא עבד מסיבה כלשהי, ובעצם לא ניצל את האשרה.

שלישית, מקבל האשרה על פי ההסכם, יכול לעבוד רק עד 6 חודשים עבור אותו מעסיק, כך שגם אם המטייל מצא עבודה מתאימה, נוחה ומתגמלת, לאחר 6 חודשים הוא לא יוכל להמשיך להיות מועסק בה באופן חוקי.

נוסף על כך, האשרה היא חד פעמית, וניתנת רק פעם אחת לכל מטייל, כך שבעיקרון, לא ניתן לחזור על התהליך פעם נוספת, בין אם ברצף או שלא ברצף.

יצוין כי בנסיבות מסוימות, כן ניתן לבקש הארכה של האשרה, אולם אפשרות זו היא מוגבלת ביותר. בנקודה זו, בין היתר, נכנסת לתמונה שאלת האזרחות.

 

עבודה באוסטרליה ואזרחות פורטוגלית
עבודה באוסטרליה ואזרחות פורטוגלית

 

היתרונות לבעלי אזרחות אירופאית

כאמור, אשרת עבודה וחופשה של ישראלים באוסטרליה, אשר לקיומה חשיבות רבה אמנם, היא מוגבלת ביותר. רק 500 ישראלים יכולים לקבל אותה בכל שנה, כך שגם אם אתם מתאימים לפרופיל, אם בקשתכם היא מחוץ למכסה, לא תקבלו אשרה בשנה המבוקשת.

בנוסף, שלל המגבלות האחרות הופכות את האשרה לפתרון חלקי בלבד, אשר לא כולם זוכים בו, ושגם איננו מתאים לכל אחד ולכל מטרה.

מדובר במצב שעלול להיות מתסכל ולטמון בחובו אכזבות ומגבלות עבור מי שמעוניינים לחוות את אוסטרליה לתקופה ארוכה ותלויים באפשרות לעבוד בה על מנת לממן טיול מתמשך.

אוסטרליה היא אטרקטיבית מבחינת שוק העבודה בה, והיא מושכת אליה אזרחים ממדינות רבות ברחבי העולם, שמעוניינים ליהנות מהשכר המתגמל בה. על רקע זה, ישנם ישראלים המגיעים לעבוד באוסטרליה שלא כחוק, בין אם מחוסר הבנה וידע של הנהלים ובין אם באופן מודע.

כך או כך, אלה מסתכנים בהפעלת סנקציות שונות נגדם, דבר שכמובן אינו מומלץ כלל.

לעומת זאת, בעלי אזרחות אירופאית יכולים לעבוד באוסטרליה באופן חופשי הרבה יותר וליהנות מתנאים מקלים של קבלת אשרות, מהטבות בנושא זמני השהייה, מהפחתה של מגבלות העבודה השונות ומפישוט של הביורוקרטיה הכרוכה בקבלת האישורים.

דרכון אירופאי יסייע לכם גם אם תרצו להישאר באוסטרליה לטווח ארוך או אפילו להשתקע בה דרך קבע, ולקבל אישורים קבועים לשהייה ועבודה.

השלטונות האוסטרליים מעניקים עדיפות לאירופאים בכל נושא העבודה והשהייה, הן לתקופות קצרות והן לתקופות ארוכות.

ככלל, אוסטרליה מעוניינת בעבודת המטיילים ובמהגרי עבודה, ומציעה להם אפשרויות תעסוקה טובות ביחס למדינות רבות אחרות, אלא שכדי ליהנות מכך באופן מלא, כדאי להחזיק בדרכון הנכון.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
פורטוגו

סיורים מודרכים בעברית בפורטוגל – פורטוגו קיבלתם את האזרחות והדרכון הפורטוגלי, ההתרגשות בשיאה, אתם אורזים את המזוודה ועושים את דרככם לפורטוגל… אבל רגע? מאיפה מתחילים?

קרא עוד »
אירוויזיון 2018 ליסבון

ליסבון על המפה, תחרות האירוויזיון השנה תהיה בלסיבון , 2018 אנחנו מוכנים! האירוויזיון השנה מגיע להפקה מספר 63. האירווויזיון מאורגן מדיי שנה כל פעם במידה

קרא עוד »
דילוג לתוכן