מינימליזים 5 צעדים לעצמאות נפשית וכלכלית

מינימליזים

אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך להכיר בכדי לסגל עצמאות נפשית וכלכלית זה כמובן לדעת מהו מינימליזם.

חשוב להבין כי הרכוש בחיים הוא לא הדבר החשוב ביותר, בן אדם יכול להתקיים עם כמות מצומצמת מאוד של פריטים בכל מהלך חייו  – זאת אומרת מבלי לקנות בגדים חדשים, פלאפון חדש או דברים אחרים.

פשוט להסתדר עם מה שיש!

בלי שנשים לב החפצים בחיים הופכים לנהל לנו את החיים, וכל העת אנו במרדף מתמיד להשיג עוד ועוד דברים חדשים על מנת להעשיר את הנפש שלנו. 

 

מינימליזם יכול להפוך את החיים להרבה יותר קלים, מבלי לחשוש לאבד חפצים יקרי ערך – ולהבין בסופו של יום כי לא החפצים הם אלה שאמורים להכתיב לנו כיצד לחיות.

אתם יכולים להביט סביבכם ולהבין כמה חפצים מפוזרים בסביבה הקרובה אליכם? לא מן הנמנע כי מדובר בעשרות רבות של חפצים מכל הסוגים. כך דמיינתם את החיים שלכם? הרי לא מן הנמנע כי אלה הפרסומות והרצון להתבלט על פני אחרים שגורמים לכם לקנות ללא הרף ולהפוך את החיים שלכם למרדף מתמיד אחרי עוד מוצר או עוד בגד.

מינימליזם כדרך חיים

ברוב המקרים כאשר נרצה להגיד לכם כי אתם צריכים לעבור לחיות חיים מינימליסטים, אתם מיד תחשבו על חיים מצומצמים במיוחד – ברוב המקרים יהיה מדובר על צמצום חומרי. אך האם יש עוד דרכים לתאר את המילה מינימליזם למעט הצמצום החומרי? יש משפט מוכר שאומר שתאגרו סביבכם את כל הדברים הטובים, ותוותרו על כל השאר. בשורה התחתונה לא מדובר פה על שום ויתור שאתם צריכים לעשות, הרי אתם משאירים סביבכם את כל הדברים שאמורים לעשות לכם טוב – וכל מה שלא עושה לכם רגשות מיוחדים פשוט תוותרו עליו.

לבחור את הדברים הטובים זאת יכולה להיות משימה לא קלה בכלל, שכן איך ניתן לדעת מה טוב ומה רע? הרי החיים של כל אחד מאיתנו מלאים בהתפתלויות ושינויים מרגע לרגע. בסופו של דבר המטרה שלכם צריכה להיות לצמצם עד כמה שניתן את כל רעשי הרקע מהחיים שלכם, כל הדברים שגורמים לכם בצורה כזאת או אחרת לצאת משיווי משקל. תשאירו בתוך החיים שלכם רק את הדברים שאתם רואים מהם תועלת מיידית שיכולה לעזור לכם.

ברגע שתשאירו בתוך החיים שלכם רק את הדברים הטובים, תוכלו לפנות את עצמכם להתרכז בעיקר – ולמקסם את מלוא הפוטנציאל הטמון בכם.

5 דרכים שבאמצעותם תוכלו להפוך את המינימליזם לחלק מחייכם

תמסרו ביגוד ישן או כזה שלא השתמשתם בו תקופה ארוכה

אחת מהפעולות הקשות ביותר שכל אחד מתקשה לבצע זה כמובן להיפרד מפריטי לבוש.לא משנה כמה זמן לא תלבשו בגד מסוים, יהיה לכם קשה מאוד לוותר אליו – למרות שאתם כלל לא משתמשים בו. מה שאתם צריכים לעשות זה לעבור בצורה יסודית על כל פריטי הלבוש הנמצאים בארון שלכם, ולברור אותם כך שאת כל פריטי הלבוש שלא לבשתם בשנה האחרונה אתם מוסרים ומעבירים הלאה. ברגע שתשחררו קצת מהבגדים שלכם אתם תרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם, ותבינו כי לא מדובר בצעד נורא בכלל – כזה שהייתם יכולים לבצע לפני זמן רב.

להיפטר מחפצים שמזכירים לכם דברים לא טובים

 אתם לא צריכים לצבור מסביבכם חפצים או אלמנטים שעשויים להזכיר לכם תקופות לא טובות בחיים שלכם. אם יש לכם חפצים כאלה, הגיע הזמן לשים את כל החפצים הללו הרחק מאחוריכם. בסופו של דבר המטרה בחיים זה שתצברו סביבכם כמות מצומצמת של חפצים, אך שכולם יהיו חפצים שמזכירים לכם דברים חיוביים. כל החפצים שאינם עושים את העבודה הזאת, המקום שלהם הוא בפח הזבל – וכך אתם חייבים לעשות. תארגנו לעצמכם יום מיוחד שבו אתם מפנים מהבית שלכם את כל החפצים שגורמים לכם להרגיש פחות טוב, מיד לאחר מכן מצב הרוח שלכם עשוי להשתפר בצורה ניכרת.

לשמור חפצים שאתם משתמשים בהם באופן קבוע

חשוב מאוד שתעשו לעצמכם בראש את ההבדל בין המילה "צריכים" ובין המילה "רוצים". בעידן שבו אנו חיים היום לחומריות יש מקום מרכזי, ולא מעט אנשים מעמיסים את עצמם בלא מעט חפצים לא חיוניים אשר לא באמת מועילים בשום צורה לאושר הפנימי. תעשו לעצמכם חוק כי אתם מחזיקים חפץ אחד מכל דבר – מדוע אתם צריכים בבית כמה מחשבים? מדוע אתם צריכים כמה שואבי אבק? תנסו לצמצם עד כמה שניתן, מבלי כמובן לפגוע באורח החיים שלכם. אך על מנת שלא תקשו על עצמכם תעשו את הסינון של החפצים בכמה סבבים, כאשר בכל סבב תיפטרו מכמה חפצים שאתם מרגישים שהם מיותרים. בסופו של יום המטרה כמובן היא להגיע למצב שבו נפטרתם מכל החפצים שאתם חושבים שלא מועילים לכם בשום פרמטר.

תרכשו לעצמכם רק דברים שאתם צריכים

על מנת שלא תמצאו את עצמכם עושים עוד סביב של זריקת חפצים, חשוב מאוד שתבינו מהו הלקח שאתם צריכים ללמוד מלאסוף חפצים. בסופו של יום כאשר אתם הולכים לקנות דברים חדשים, תשתדלו להיות ממוקדי מטרה ולדעת בדיוק מה אתם צריכים וכמובן באיזה כמות. חשוב להבין כי מינימליזם לא אומר שאתם צריכים לחסוך מעצמכם או לא לרכוש לעצמכם דברים חדשים, הוא אומר שתדעו מה אתם צריכים ואל תחרגו מהגבול הרצוי. בחיים שלנו אנו נוטים כל העת לטשטש את הגבולות, ואם פעם אחת תשימו לעצמכם סימני קריאה בולטים – יהיה לכם קשה מאוד לחצות את הקו. בסופו של יום הכוח להפוך את החיים שלכם להרבה יותר טובים נמצא ממש בהישג יד עבורכם.

תמצאו לעצמכם עבודה שאתם מאושרים בה

מרבית האנשים לא אוהבים לקום בבוקר לעבודה שלהם, הסיבה לכך היא ברורה – הם נמצאים במקום עבודה שהם כלל לא אוהבים. ברגע שתקומו בבוקר למקום עבודה או למקום תעסוקה שעושה לכם טוב, מיד החיים שלכם יראו אחרת. ברגע שלא תתפשרו על מקום העבודה שלכם שהוא המקום שאתם מעבירים בו את מרבית השעות ביום, תוכלו להרגיש שינוי משמועתי מאוד בחיים שלכם. לכן חפשו מקום עבודה שאתם מרגישים בו מוערכים, מקום עבודה שאתם מצליחים לממש בו את מלוא הפוטנציאל הטמון בכם. כך שתוכלו להרגיש בכל יום שאתם מאתגרים את עצמכם מחדשים וקובעים לעצמכם את סדר היום האידיאלי עבורכם.

ברור לכולם כי לא תצליחו ליישם את כל השיטות בעת ובעונה אחת, אך חשוב מאוד שתתחילו ממשהו על מנת שתוכלו לראות את החיים שלכם משתנים לטובה. ברגע שתתחילו לראות את השינוי, זה ייתן לכם דחף להמשיך ולפעול על מנת לשפר את החיים שלכם. אתם צריכים להבין כי מינימליזם היא אלא מילה גסה, זה משהו שאתם צריכים לסגל לעצמכם על מנת שתוכלו לראות את הדברים הטובים בחיים שלכם – ולא להתרכז אך ורק בדברים השליליים. בסופו של יום המפתחות להפוך את החיים שלכם לטובים יותר נמצאים בידיים שלכם, אתם רק צריכים לבחור את המפתח הנכון שיפתח את הדלת הנכונה לחיים מלאי סיפוק.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
דרכון אירופאי לקטינים

דרכון אירופאי לקטינים ניתן לבקש אזרחות אירופאית לקטינים ברוב המקרים אזרחות אירופאית בעבור קטין ניתנת בירושה על ידי ההורה בירושה. למעשה מדובר באזרחות אירופאית ולא

קרא עוד »
הקהילה היהודית פורטו

הקהילה היהודית פורטו, מנכ״ל החברה חזר עם תמונות מדהימות מבית הכנסת כדורי בפורטו. בית כנסת כדורי הוא ראש עטרת הקהילה היהודית של פורטו. להזכירכם הקהילה

קרא עוד »
ויזה זהב פורטוגל

ויזת זהב פורטוגל פורטוגל מעודדת יזמים להגיע למדינה ולהשקיע על מנת לסייע לכלכלה המקומית לצמוח. המדינה מעוניינת להגביר את היקף ההשקעות הזרות בפורטוגל באמצעות הטבות

קרא עוד »
דילוג לתוכן