משכנתא לנדל"ן בפורטוגל

קונים דירה בפורטוגל? תכננו נכון את המשכנתא וחסכו כסף

 

המאפיין הבולט של המאה ה-21 הוא הניידות. 

העולם הוא כפר גלובלי שמציע לנו הזדמנויות רבות וצריך לדעת לנצל אותן.

 בנוסף תוחלת החיים עולה כל הזמן ואיתה גדל גם הצורך לבצע שינויים בחיים ולהתנסות בעוד אפשרויות – חיים בפורטוגל יכולים לספק תקופה נפלאה עם מזג אוויר מצוין, המון שלווה וחיבור לקסם הייחודי של המדינה שבקצה אירופה.

הדרך הנכונה לעבור לפורטוגל כוללת בשלב ראשון קבלת אזרחות של המדינה, אופציה שהפכה נגישה בשנים האחרונות ובפרט אם אתם נעזרים במומחים אמיתיים בתחום. 

השלב השני הוא קניית דירה באזור שבו תרצו לחיות, ולשם כך כדאי למצוא פתרון מימון כאן בארץ בעזרת יועץ משכנתא מנוסה.

איזי נדלן

אז מי יכול לקנות בית בפרטוגל?

באופן עקרוני כל אחד יכול לקנות נדל"ן בפורטוגל, אבל כדי לחיות במדינה באופן מלא וברמת חיים גבוהה במיוחד נדרשת אזרחות פורטוגלית

הבשורות הטובות הן שמאז 2015 האופציה הזו נפתחה לרבים מאיתנו, ואכן ישנם לא מעט ישראלים שכבר ניצלו את האפשרות – חלקם "רק" לקבלת הדרכון הפורטוגלי שגם בו עצמו יש תועלת רבה וחלקם כדי ליהנות מחיים חדשים בפורטוגל.

הזכאות היא על בסיס זיקה לפורטוגל. מאחר שבמאה ה-15 חיו יהודים רבים במדינה זו ולאחר מכן התפזרו בכל רחבי העולם, ישנם כאמור ישראלים רבים מאוד שנמצאו זכאים לאזרחות.

בפרט כדאי למי שמוצאו ממרוקו, תוניס, לוב, אלג'יר, בולגריה, יוון, טורקיה, מצרים, סוריה, בלגיה וצרפת לבדוק את האפשרות – אבל גם למקומות אחרים הגיעו צאצאי יהודי פורטוגל, כך שבכל מקרה בדיקה ראשונית ולא מחייבת היא אופציה מומלצת.

כאמור כדאי לתכנן את מימון הקנייה כאן בארץ.

אמנם הנדל"ן בפורטוגל זול יחסית, אבל גם כך ייעוץ משכנתא מקצועי יחסוך לכם כסף ויהפוך את המעבר למדינה שבחצי האי האיברי לעוד יותר קל בהיבט הכלכלי.

איך מקבלים דרכון פורטוגלי?

כל מי שנמצא שיש לו זכאות לדרכון פורטוגלי יכול לפנות לשגרירות פורטוגל בישראל שנמצאת ברחוב הארבעה בתל אביב ולהגיש בקשה מסודרת.

התנאי הוא כאמור שורשים משפחתיים במדינה וכמובן שנדרשת הוכחה לכך. 

מילוי מדויק של כל הטפסים והתצהירים מונע עיכובים ומצמצם במידה משמעותית את הסיכוי לתשובה שלילית. חשוב להדגיש שמדובר בתהליך בירוקרטי לא פשוט, שכולל בין השאר אימות מסמכים רלוונטיים על-ידי נוטריון בהתאם לכללים של ממשלת פורטוגל ועוד פעולות רבות שחובה להשלים באופן מאורגן ומלא – ולכן ההמלצה היא להיעזר במי שכבר השלימו בהצלחה את התהליך עם ישראלים רבים ועזרו להם לממש את הזכאות לדרכון פותח הדלתות הרבות ולא רק בפורטוגל.

איפה כדאי לחיות בפורטוגל?

באופן טבעי התשובה לשאלה משתנה בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל אדם ולהעדפות שלו – יש מי שרוצה לחיות בעיר גדולה, יש מי שמנצל את המעבר למדינה אחרת כדי לשנות באופן גורף את אורח החיים ומחפש מקום כפרי שקט, ישנם גם שיקולי עבודה ולפעמים גם רצון ללמוד בפורטוגל (ובהקשר זה חשוב להדגיש שדרכון של המדינה מאפשר במקרים רבים לימודים במחיר אטרקטיבי במיוחד).

באופן כללי כדאי לדעת שבבירה ליסבון יש קהילה יהודית משגשגת של כמה אלפי בני אדם. 

העיר השנייה בגודלה בפורטוגל היא פורטו שנמצאת בצפון המדינה ונחשבת לאחד המקומות הקסומים ביותר באירופה כולה. 

גם בראגה שנמצאת צפונית לפורטו ובקרבת הגבול עם ספרד היא יעד אפשרי בעיקר בזכות המחירים הנמוכים של הנדל"ן בה.

 בדרום המדינה, לחופי האוקיינוס האטלנטי, שוכנות ערים תיירותיות שגם בהן החיים יכולים להיות מאוד נעימים – ביניהן אלבופיירה, לאגוס ופארו.

איך חוסכים הרבה כסף בלקיחת המשכנתא?

אחת הסיבות העיקריות למעבר לפורטוגל, מעבר לרצון בשינוי ובהתנסות בחיים במקום אחר, היא חיסכון כספי.

עלות המחייה בפורטוגל זולה באופן ניכר בהשוואה לארץ, וגם מחירי הנדל"ן במדינה שבעבר הייתה אימפריה עולמית אטרקטיביים מאוד.

למרות זאת חשוב לבצע חישוב החזר משכנתא באופן מסודר כדי לוודא שתוכלו לעמוד בו, כך שתוכלו להקדיש את כל המשאבים לשינוי המשמעותי ולא להיות טרודים בעניינים פיננסיים. כשנעזרים באיש מקצוע מנוסה – ובהקשר זה חשוב להדגיש שאמנם כל בנק למשכנתאות מעסיק יועצים אבל מן הסתם הם לא אובייקטיביים לחלוטין – תוכלו לדעת בוודאות שביקשתם את הסכום האופטימלי, עם התמהיל הנכון ביותר לנקודת הזמן הנוכחית, וברמת גמישות מרבית, כך שלאורך כל תקופת ההחזר עלות ההלוואה שמספקת לכם קרש קפיצה לחיים טובים יותר תהיה הנמוכה ביותר האפשרית.

רוצים לקבל ייעוץ מקצועי במשכנתא? פנו למומחים של משכנתא גורו

 

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

יוצאי מרוקו זכאים לאזרחות אירופאית = דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו : יהדות מרוקו היא הקהילה היהודית הגדולה בארצות ערב, והייתה הקהילה הגדולה ביהדות ארצות האסלאם.

קרא עוד »
נדל"ן בספרד

דירה להשקעה בספרד לאחר עשור של קיפאון ומשבר שוק הנדל"ן בספרד חוזר להיות יעד למשקיעים אנו שואלים שוב ושוב מהן הזכויות שמקנה לנו דרכון אירופאי?

קרא עוד »
דילוג לתוכן