מעקב לדרכון פורטוגלי

ניתן לעשות מעקב להליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי שלכם על ידי אתר ממשלת פורטוגל, להלהן הסבר מדוייק לגבי מה שאתם עתידים לראות באתר הממשלתי.

Qual é o estado do meu processo de nacionalidade

 

Indique a sua senha de acesso

Pode obter a sua senha de acesso em conservatórias com balcão da nacionalidade.
Para obter a sua senha de acesso é necessário:

  • Ter um documento de identificação, caso seja o titular do pedido
  • Ter uma procuração com reconhecimento de assinatura do titular do pedido
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 1
הוא השלב בו הרבה נתקעים זמן מאוד ממושך ומדוע? בשלב אחד התיקים מפוזרים בכול רחבי המדינה כחלק מייעול והחלה של מבול הבקשות להתאזרחות ממשלת פורטוגל קיבלה החלטה לפזר את התיקים בקונסרוטוריות השונות במדינה. אז התיק גם עובר עיקוב על להצבה שלו אל המשרד שעתיד לטפל בו, ופעמים רבות לאחר ההצבה של התיק יש גם זמן המתנה עד שיסיימו תיקים שקדמו לתיק שלכם.
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 2
השלב 2 הוא שלב יחסית מהיר בוא מבוצעים הרישום של המסמכים שנסרקו בתיק. כפי שרשמנו קודם לכן, התיקים כיום מפוזרים בכול רחבי פורטוגל כאשר מסמכי המקור נשארים ב REGISTRE CENTRAL הראשי ולמעשה הפקידים עובדים על מסמכים סרוקים מהמחשב.
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 3
שלב 3 הוא שלב קריטי בתיק, זהו השלב בה נעשים שאילתות לאינטרפול וכן למשטרת פורטוגל, וזאת גם אם מעולם לא דרכה כף רגלכם בפורטוגל בדיקות אלו הן סיסטמתיות. שימו לב שזוהי תחנה אליה אפשר לחזור בכול רגע נתון בהליך לבדיקה בטחונית חוזרת.
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 4
שלב 4 הוא השלב בה עוברים על המסמכים, שלב זה נקרא גם "אנליזה". זהו השלב למעשה בו אתם עלולים לקבל את ה- Redject שכולם מפחדים ממנו. לאחרונה הממשלה דורשת השלמות ותיקונים תוך זמן צפוף של 24 יום בלבד, תמיד מלחיץ לקבל מכתב Redejct, נאחל לכם לעבור את שלב זה בשלום.
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 5
שלב 5 הוא למעשה השלב בה מכינים את חוות הדעת לקבלת האזרחות שלכם, עוד טיפה, משלב זה אנחנו כבר מאוד קרובים לדרכון הפורטוגלי המיוחל!
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 6
בשלב 6 למעשה משרד המשפטים צריך לקבל החלטה האם לאשר לכם את האזרחות או לא. לעת עתה רוב גורף של בקשות מאושרות באופן סיסטמטי רק בל נשכח שהאופן בו נוסח "חוק האינקוויזיציה" מתיר את מלוא ההחלטה על הענקת האזרחות הפורטוגלית לממשלה בלבד על פי שיקול דעתה. אין אף אחד שחסין משינוי מדיניות או החמרה כל שהיא, כרגע ובראיה לאחור אתם עתידים להתאזרח.
מעקב לדרכון פורטוגלי
מעקב לדרכון פורטוגלי
שלב 7
בשלב זה למעשה אתם כבר אזרחים מן המניין, שלב 7 הוא שלב הרשמה שלכם כאזרחים והנפקת תעודת לידה פורטוגזית.
מעקב לדרכון פורטוגלי

צבעים מיוחדים במעקב לדרכון הפורטוגלי

במידה ויש לכם בשלב 4 בתהליך צבע בז' זה אומר שבשלב בדיקת המסמכים אתם נדרשים לפנות לפקיד שמטפל לכם בתיק על מנת למצוא פתרון לגבי בעיה.

האם זה אומר שהלך לכם התיק?

 

מדובר בסך הכול במקרה שיכול לקרוא בכול תיק ואין צורך להיכנס לפאניקה.

  • יכול להיות שאתם צריכים להשלים עוד מסמך לצורך השלמת הבקשה.
  • לפעמים הפקיד טועה ומבקש מסמך נוסף או הבהרה כאשר אין צורך כלל, ובמידה ויש לכם יצוג על ידי עורך דין פורטוגלי עורך הדין יוכל להאיר את עיני הפקיד עבורכם. 
דילוג לתוכן