דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו
דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

יוצאי מרוקו זכאים לאזרחות אירופאית = דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו :

יהדות מרוקו היא הקהילה היהודית הגדולה בארצות ערב, והייתה הקהילה הגדולה ביהדות ארצות האסלאם.

בדיקת זכאות אזרחות פורטוגלית
בדיקת זכאות אזרחות פורטוגלית

דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

 

התפוצה של יהדות מרוקו מתוארכת כאולוגיות למאה ה-2 לספירה. תחילה יהודים התגוררו בעיקר בערי החוף של צפון אפריקה המערבית ,עיסוקם העיקרי היה מסחר. צאצאי מגורשי ספרד וקבלת אזחרות פורטוגלית או ספרדית.

במאה ה-8 יחד עם אימוץ האסלאם במרוקו היהודים ידעו עליות וירידות. אכן תחת השושלות המוסלמיות יהודי מרוקו ידעו תקופות פריחה תרבותית וכלכלית ותקופות של רדיפות קשות. קבלת דשרכון פורטוגלי ללא עורך דין מדריך. היחס ליהודים לא ידע יציבות באופן תמידי בין שליט לשליט,היהודים סבלו וגם ידעו תקופות סגסוג. מיד עם גירוש ספרד של שנת 1492 מגורשים רבים הגיעו למרוקו, בין היתר שימשו בתפקידים משמעותיים בניהול מסחר החוץ והבדיפלומטיה. בשנת 1912 לאחר ההפיכה במרוקו והפיכתה למדינת חסות של צרפת על פי רוב נהנו היהודים מביטחון רב יותר, וממעמד חברתי וכלכלי משופר.

יהדות מרוקו לאורך ההיסטוריה הייתה מרכז ליצירה תרבותית, ספרות ענפה ושירה עברית חוברו בה על ידי דורות של מלומדים יהודים. מורשת יהדות ספרד של השתלבה בתרבות של יהודי מרוקו גם לאחר גירוש ספרד, והשפעתה ניכרת במסורות,במוזיקה, לשונות, פסיקה הלכתית, אמנות וכן עוד תחומים רבים.

צרו עמנו קשר בטלפון: 03-7448834

יהודי מרוקו שימרו זיקה איתנה לארץ ישראל לאורך הדורות,קבוצות של יחידים אף עלו לארץ והיוו חלק משמעותי מהיישוב הישן. ניצני הפעילות הציונית המודרנית הופיעו החל מראשית המאה ה-20, ואיתם החלה להתגבר העלייה ממרוקו.

גורמים חיצוניים כגון פרעות כנגד יהודים גם כן האיצו את קצב העלייה. לאחר הקמת מדינת ישראל ועד שנת 1967 עלו אליה למעלה מ-250,000 יהודים ממרוקו, בעוד אחרים היגרו לארצות אירופה וצפון אמריקה ובעיקר לצרפת. בראשית המאה ה-21 נותרו במרוקו עצמה כ-2,500 יהודים.

האם ילידי מרוקו המתגוררים כיום בארץ יכולים לקבל תעודת לידה מרוקאית? יש פתרון !

לשם קבלת האזרחות הפורטוגלית על המועמד להציג את תעודת הלידה מהמדינה בה הוא נולד. מה קורה כאשר מדובר באדם שעלה ארצה לפני שנים רבות ? קיימת האפשרות דרך בני הקהילה המקומיים הבולטים בהם הוא מרקו , בחור יהודי מרוקאי שעוזר לישראלים רבים באיתור תעודת הלידה.

צרו עמנו קשר בטלפון: 03-7448834

דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו
דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

האם ילידי מרוקו צריכים גם תעודת העדר עבר פלילי ממרוקו?

דרישת הסף של העדר עבר פלילי ממרוקו עומדת בעינה ועל מנת שנוכל לאתר אותה עבורכם , אך קיימת אפשרות להגיש ללא תעודת העדר עבר פלילי ממרוקו למי שעזב את מרוקו לפני גיל החובה הפלילית.

לאיתור תעודת לידה ממרוקו לחצו כאן

 

 

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
תעודת לידה אלג'יר

תעודת לידה אלג'יר: איך ניתן להשיג תעודת לידה מ- אלג'יריה ?           ניתן להזמין תעודת לידה מאלג'יר בלינק הבא: תעודת לידה מאלג'יר

קרא עוד »
היסטוריה פורטוגל

פורטוגל ההיסטורית   ראשיתו של האזור   פורטוגל של ימינו היא מדינה אירופאית דמוקרטית בת כ – 11 מיליון תושבים, השוכנת בחצי האי האיברי. אזור

קרא עוד »
דילוג לתוכן