שגרירות פורטוגל, כל מה שרציתם לדעת !

שעות פעילות שגרירות פורטוגל

שגרירות פורטוגל בישראל

שגרירות פורטוגל בישראל בעבר הייתה ממוקמת ברחוב דניאל פריש 3, במרכז תל אביב. השגרירות הפורטוגלית נוסדה בתאריך 2 בספטמבר 2013 במטרה לחזק את הקשר בין שתי המדינות וכדי לספק שירותים שונים לתושבי ולאזרחי פורטוגל החיים ו/או עובדים בישראל, וכן על מנת לספק מענה לישראלים הזקוקים למגוון שירותים מהשגרירות, בין היתר אשרות כניסה לתקופה ארוכה ועוד, ושירותי התאזרחות לצאצאי מגורשי ספרד.

כיום השגרירות ממוקמת ברחוב הארבעה 32 בתל אביב בקומה 26, נא לשים לב!

ניתן לבקר באתר של שגרירות פורטוגל בכתובת הבאה: https://www.telavive.embaixadaportugal.mne.pt/pt/

טלפונים ליצירת קשר:

03-6956361

03-6956372

03-6956373

פקס: 03-6094791

דואר אלקטרוני: [email protected]

מוקד השגרירות במספר: 1-900-72-18-48

שגרירות פורטוגל פועלת כל השבוע, אך מומלץ לתאם מועד הגעה מראש. חשוב לדעת כי השגרירות מציעה 4 ימים לקבלת קהל בשעות הבאות: 10:00-14:00 בימים שני, שלישי, חמישי ושישי.

בכל מקרה כדאי להתעדכן בשעות ובימי הפעילות של השגרירות באתר

שגרירות היא נציגות דיפלומטית ברמה הגבוהה ביותר של מדינה אחת בשטח הריבוני של מדינה אחרת. חשוב לציין כי פתיחת השגרירות של מדינת פורטוגל בשטח הריבוני של ישראל מעידה על הכרה מלאה במדינת ישראל ובריבונותה. בראש השגרירות עומד שגריר, דיפלומט מנוסה ובעל דרגה גבוהה האחראי על חיזוק הקשרים המדיניים, הפוליטיים, התרבותיים, הכלכליים והעסקיים בין שתי המדינות. השגרירות של פורטוגל בתל אביב עוסקת במגוון תחומים כגון:

  • טיפול בנושאים מדיניים שונים בין שתי המדינות.
  • טיפול בנושאים ביטחוניים בין שתי המדינות.
  • עידוד קשרי מסחר בין ישראל לפורטוגל, לרבות פתרון בעיות הצצות מדי פעם, אירוח משלחות, ארגון הרצאות בתחומים עסקיים ועוד.
  • סיוע לאזרחי פורטוגל השוהים בישראל אשר נקלעו למצוקה מסוימת או לבעיה כלשהי,  כאשר השירות ניתן על ידי המחלקה הקונסולרית של השגרירות.
  • טיפול בבקשה לקבלת אשרות שהייה לישראלים הזקוקים לאשרה ארוכה מעל 90 יום.
  • שיפור היחסים בין פורטוגל לישראל.
  • קידום פרויקטים משותפים בין שתי המדינות, לרבות עידוד תיירות נכנסת ויוצאת לכל אחת מהמדינות.
  • השתתפות באירועים וייצוג ממשלת פורטוגל בפורומים שונים.

השגרירות אחראית גם על קידום מסורת ותרבות פורטוגל בישראל. צוות השגרירות מתכנן ומפיק אירועים שונים לקהל הרחב, לדיפלומטים, לאנשי עסקים, לגורמים מקצועיים בענף התיירות וכדומה. כך לדוגמה ניתן לעקוב אחרי לוח האירועים המפורסם באתר השגרירות ולהתעדכן ברשימת סרטים, פסטיבלים, ימי עיון, קורסים ואירועים אחרים המתקיימים בשגרירות או מטעמה.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
תעודת יושר שגרירות פורטוגל

איך להוציא תעודת יושר קונסולרית דרך שגרירות פורטוגל – מדריך בהליך הוצאת האזרחות ולאחרת מכן התעודת זהות ודרכון פורטוגלי טרם ההגשה לרשויות עליכם להוציא תעודת

קרא עוד »
דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו

יוצאי מרוקו זכאים לאזרחות אירופאית = דרכון פורטוגלי ליוצאי מרוקו : יהדות מרוקו היא הקהילה היהודית הגדולה בארצות ערב, והייתה הקהילה הגדולה ביהדות ארצות האסלאם.

קרא עוד »
אזרחות כפולה בישראל

לאזרחים ישראלים ישנה האפשרות להיות בעלי אזרחות כפולה. לכל מדינה מדיניות משלה בנושא זה, כשישראל בחרה, כאמור, לאפשר אזרחות כפולה. מנגד, יפן, למשל, לא מאפשרת

קרא עוד »
דילוג לתוכן