ויזה D7 – "ויזת נוודים דיגיטלית"

אם אתם חושבים לעבור לפורטוגל או להשיג שם תושבות, בוודאי שמעתם על אשרת ויזה D7 ועל ויזת הזהב הפורטוגלית.

ה-D7, המכונה גם ויזת הכנסה פסיבית, מיועדת בעיקר לגמלאים ולאנשים המסתמכים על ההכנסה הפסיבית שלהם ורוצים להתגורר בפורטוגל במשרה מלאה. ויזת הזהב של פורטוגל, לעומת זאת, היא מסלול תושבות מבוסס השקעות שאינו מחייב אותך לגור בפורטוגל במשך רוב ימות השנה.

לאחר חמש שנים של תושבות קבע בפורטוגל, שתי האפשרויות מאפשרות לכם להגיש בקשה לתושבות קבע כללית או אזרחות בפורטוגל. עם זאת, לשניהם יש דרישות משלהם, שכדאי להעריך על סמך הציפיות והצרכים שלכם.

ויזה D7 לעומת ויזת זהב פורטוגזית

תנאי השהייה זהו ההבדל הגדול ביותר בין שתי המערכות ויזה: אשרת ויזה D7 מחייבת אותך לבלות זמן "משמעותי" במדינה, כלומר לפחות שישה חודשים רצופים או שמונה חודשים לא רצופים בשנה, בממוצע. זה מובן, שכן תוכנית זו מיועדת לאנשים שרוצים להפוך את פורטוגל למקום המגורים העיקרי שלהם.

ויזת הזהב של פורטוגל בולטת בדרישות התושבות הגמישות שלה. למרות שמחזיקי ויזת הזהב של פורטוגל חופשיים לבלות כמה זמן שהם רוצים בפורטוגל, שהות ממוצעת של שבעה ימים בשנה מספיקה כדי לשמור על סטטוס ויזת הזהב. גילינו פעם אחר פעם שזהו הגורם המכריע עבור לקוחותינו. קבלת תושבות מבלי להתחייב פיזית לפורטוגל היא יתרון יוצא דופן.

דרישות הכנסה או השקעה

זהו הבדל נוסף בין ה-D7 לויזת הזהב הפורטוגלית. במקרה הראשון, עליך להוכיח שיש לך הכנסה פסיבית רגילה נטו, המסתכמת בכ-8,460 אירו לשנה. הכנסה זו יכולה להגיע מפנסיה, השכרת מקרקעין, ריבית, דיבידנדים או הכנסה מקניין רוחני. אם יש לך תלויים, תצטרך להוסיף 50% מסכום זה עבור בן הזוג ו-30% עבור כל ילד תלוי. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שהסכומים הללו הינם אינדיקטיביים בלבד וכי לסוכנים יש שיקול דעת לגבי הבקשות. זו הסיבה שככל שההכנסה המוכחת גבוהה יותר, כך ייטב.

ויזת הזהב הפורטוגלית, להיפך, לא מבקשת מכם להצדיק הכנסה קבועה, כל עוד אתם מבצעים את ההשקעה הנדרשת, שהיא בעיקרה בין 350,000 ל-500,000 יורו. לאחר ביצוע ההשקעה וקיבלתם את ויזת הזהב שלכם לפורטוגל, לא תצטרכו להוכיח השקעה או הכנסה אחרת. אבל שימו לב שתצטרכו להחזיק את ההשקעה שלכם לפחות חמש שנים.

בכל מקרה, אחריות ההכנסה או ההשקעה שלך מסתיימת כאשר אתה מקבל תושבות קבע או אזרחות לאחר חמש שנים.

דרישות מס


אתה עשוי להיות זכאי למשטר מגורים לא רגיל בתור אשרת D7 או בעל ויזת זהב. תוכנית זו מעניקה הטבות מס עבור הכנסה זרה למשך 10 שנים.

בהתאם לתנאי השהייה של ויזת D7, תהפוך אוטומטית לתושב מס בפורטוגל, אך תוכל להגיש בקשה ל-NHR לפני ה-31 במרץ של השנה שלאחר המעבר.

במסגרת משטר ויזת הזהב הפורטוגלית, אינך נדרש לעבור לפורטוגל ולא תיחשב כתושב מס. אם אתה מתחיל לחיות בארץ במשרה מלאה, אתה יכול להגיש בקשה ל-NHR.

הליך הבקשה


עם אשרת D7, הבקשה מתחילה במדינת הולדתך. בבקשתך, יהיה עליך להגיש טפסי בקשה וכן את "הוכחת האירוח". זה כאשר דברים יכולים להיות מבלבלים. רוב הלקוחות הפוטנציאליים מתקשים למצוא לינה בפורטוגל, במיוחד אלו שעדיין לא החליטו באיזו עיר הם רוצים לגור. אם כבר יש לכם חברים או קרובי משפחה שמתגוררים בפורטוגל, תוכלו לבקש מהם להוציא הצהרה שתגור איתם. האפשרות השנייה היא לקנות או לשכור נדל"ן לפני שתתחיל את הבקשה שלך.

לאחר קבלת הויזה הראשונית שלך משגרירות פורטוגל, אתה נוסע לפורטוגל וממלא את בקשתך לויזה D7.

עם ויזת הזהב הפורטוגלית ההליך קל יותר. לאחר שביצעת את ההשקעה שלך, אתה מוכן להתחיל את הבקשה שלך, ללא דרישות דיור.

עלויות


עמלות ממשלתיות עבור ויזת D7 מתחילות מ-45 אירו ומגיעות עד ל-300 אירו. כמו כן יחולו הוצאות משפט ודמי חידוש. אם תלכו במסלול D7, העלויות העיקריות יהיו מעבר, השכרה או קניית נכס וכו'.

עם מסלול ויזת הזהב, העלות העיקרית תהיה ההשקעה. עליך לקחת בחשבון גם את דמי הטיפול והבקשה, המסתכמים ב-€533 ו-€5,325* בהתאמה.

*שימו לב שהעמלות הללו עשויות להשתנות. לכן עדיף לבדוק בזמן בקשתך.

אזרחות פורטוגלית דרך D7 או ויזת זהב של פורטוגל
ויזות D7 ו-Golden מיועדות למטרות שהייה. עם זאת, בעלי שתי אשרות אלו זכאים לאזרחות פורטוגלית לאחר חמש שנים.

מעבר מ-D7 ל-Golden Visa


לפעמים דברים לא הולכים כמתוכנן ומחזיקי אשרת D7 לא יכולים לעמוד בדרישת התושבות. למרבה המזל, אפשר לעבור מוויזת D7 לויזה זהב, בתנאי שאתם מוכנים לבצע את ההשקעה הנדרשת כדי לקבל אותה.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
הקהילה היהודית פורטו

הקהילה היהודית פורטו, מנכ״ל החברה חזר עם תמונות מדהימות מבית הכנסת כדורי בפורטו. בית כנסת כדורי הוא ראש עטרת הקהילה היהודית של פורטו. להזכירכם הקהילה

קרא עוד »
Conservatória dos Registos Centrais

הקונסרוטוריום בליסבון הוצאת אזרחות פורטוגלית מתחילה פה במשרד הזה. הקונסרוטוריום בליסבון הוא משרד הפנים הפורטוגלי של פורטוגל. המילה קונסרבטוריום מגיעה מעצם מי שאחראי על משרד

קרא עוד »
דילוג לתוכן